מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | הריון ולידה | דיאטה אחרי לידה

דיאטה אחרי לידה

דיאטה אחרי לידה דיאטה אחרי לידה

לא די בכך שנשים עוברות תשעה חודשים מתישים של בחילות, נפיחות, מצבי רוח משתנים... יש עליהן להתמודד עם אתגר נוסף - הניסיון להשיל את הקילוגרמים העודפים שצברו בתקופת ההיריון.לאכול מתוך הקשבה לגוף
הריון לא נמשך תשעה חודשים. אם תשאלו אותי, מדובר, לכל הפחות בתקופת זמן כפולה מזו. התהליך מתחיל בניסיון להיכנס להריון ומסתיים בחוויית ההסתגלות לתינוק החדש בבית. 

מסתבר, כי לא די בכך שנשים עוברות תשעה חודשים מתישים של בחילות, נפיחות, מצבי רוח משתנים... יש עליהן להתמודד עם אתגר נוסף - אשר יש שיעידו, כי הוא קשה אף יותר מצירי הלידה - הניסיון להשיל את הקילוגרמים העודפים שצברו בתקופת ההיריון. 

מי מאיתנו לא מתפתה לחזור לג'ינס הישנים, שאפילו על הקרסול כבר לא עולים כעת או להפתיע עם גזרה חטובה, לקראת אירוע הברית\הבריתה... יתרה מכך, נשים רבות חשות, כי כל עוד היו בהריון היה זה "בסדר" לעלות במשקל, אך מרגע שהתינוק יצא מבטנן, כבר אין להן לגיטימציה להסתובב עם השומן "העודף".

מה שלקח 9 חודשים להעלות, ייקח 9 חודשים להוריד
יש לזכור, כי דיאטה שלאחר הלידה שונה מדיאטה רגילה באופן משמעותי:

במטרות: מטרתה של הדיאטה לשקם את הגוף לאחר חוויית הלידה הקשה שהותירה סימנים על הגוף, כמו גם להחזיר אל הגוף מרכיביתזונה אשר אבדו במהלך ההיריון.

באתגרים: לאחר הלידה, הבטן נותרת הריונית לפחות כשבועיים, חלק מהנשים צריכות להגיע לאיזון הורמונאלי על מנת לרדת במשקל,  נשים מניקות צריכות להיזהר מפגיעה בתפוקת החלב.

בנסיבות: אחרי הלידה לא נותר זמן להתעסק בדיאטה. כל המרץ מנותב לטיפול בתינוק, המלווה במסכת לחצים ודאגה. אלו, עלולים  להביא לשגרת יום נטולת שינה או תזונה מאוזנת. 

"בעצב תלדי בנים"
התסכול והייאוש העולים, פעמים רבות, לאחר הלידה, עלולים להוביל למחשבות טורדניות, חרדה ודיכאון, כמו גם לאימוץ הרגלי אכילה לא בריאים. 
במסגרת זו, נשים רבות מנסות להקהות את עוצמת הבעיות הרגשיות עימן הן מתמודדות, על ידי ניסיון לשלוט בהרגלי האכילה שלהן (כדי לקבל תחושת שווא של שליטה בחייהן); או לחלופין, להשתמש באוכל כמקום מפלט ולצרוך מזון ממניעים רגשיים (על מנת להדחיק את התחושות הקשות המציפות אותן). 
הסכנה המרכזית הנשקפת ממצבים אלו, היא התפתחות של הפרעות אכילה בתקופה כה קריטית לאם ולתינוקה.

אז איך עושים את זה בצורה נכונה?
העצה הטובה ביותר שאוכל לתת, היא לנצל את התקופה שלאחר הלידה בהתמקדות בעצמך ובתינוקך. בסדר הזה. זאת, משום שאימא לא מאושרת, לא תוכל לעשות את תינוקה מאושר. עלייך להתמודד בצורה הדרגתית ומתונה עם תהליך השינוי המופלא שעובר עלייך.

ראשית, עלייך לאמץ, באופן מודע, שגרת ארוחות בריאה ומסודרת. לדאוג להכניס לבית מזון בריא ולא להזניח את הרגלי האכילה הנכונים, גם אם שגרת היום לחוצה.

שנית, עלייך לאכול מתוך הקשבה לגוף. תינוק שנולד, נוהג לאכול באופן אינסטינקטיבי כל 3 שעות לערך, אך עם התבגרותו הוא משנה את הרגלי האכילה שלו בעקבות נסיבות החיים. כלומר, גופנו יודע מה המשקל המתאים לו והוא נוהג לאותת לנו מתי אנו רעבים או שבעים. עלינו להקשיב לנטייתו הטבעית וללמוד לזהות מצבים בהם אנו אוכלים ממניעים אחרים.

בעזרת דמיון מודרך ו-NLP ניתן, תוך זמן קצר, להקנות למטופל הרגלי אכילה בריאים, הנובעים מתוך הקשבה לגוף והתמודדות אחראית עם הקונפליקטים הרגשיים המציפים אותו. זאת, על מנת שתהליך המעבר להורות יהיה מאוזן ומיטב הן עבור האם והן עבור התינוק החדש.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


1899 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

דמיון מודרך, דיכאון לאחר לידה, תזונה נכונה, הריון, nlp, דיאטה ותזונה, מזון בריא, דיאטה אחרי לידה, לחץ דם בהריון, לחץ דם גבוה בהריון, לחץ דם הריון, לחץ דם נמוך בהריון, רפלקסולוגיה בלידה, פילאטיס בהריון, דיכאון אחרי לידה, כאבי ראש בהריון, חרדות אחרי לידה, חרדות בהריון, צמחי מרפא בהריון, רפואה משלימה בהריון, כולסטרול גבוה בהריון, תזונה בהריון, תזונה בהריון אכילה נכונה, תזונה נכונה בהריון, תפריט דיאטה בהריון, דיאטה בהריון תפריט, דיאטה לנשים בהריון, דיאטה לנשים מניקות, דיאטת הריון, לאחר לידה, חרדות בהריון, לנשים בהריון, נשים בהריון, נשים הריון, נשים לאחר לידה, עיסוי נשים בהריון, עליה במשקל בהריון, שיאצו בהריון, שיאצו לתינוקות, שרירים תפוסים בהריון, תרופות בהריון, הרזיה אחרי לידה, הרזיה לאחר לידה, תפריט דיאטה מאוזנת, תפריט דיאטה מאוזנת, תפריט דיאטה מהירה, תפריט דיאטה שבועי, תפריט דיאטטי, תפריט דיאטטי, תפריט דיאטת אטקינס, תפריט דיאטת הלחם, תפריט דיאטת חלבונים, תפריט דיאטת חלבונים, תפריט דיאטת חרמון, תפריט דיאטת לחם, תפריט דיאטתי, תפריט דיאטתי, תפריט הרזיה, תפריט הרזיה, תפריט יומי לדיאטה, תפריט לדיאטה מהירה, תפריט להורדת כולסטרול, תפריט להרזיה, תפריט לתזונה נכונה, תפריט שבועי לדיאטה, תפריט שומרי משקל, תפריט תזונה, תפריט תזונה מותאם אישית, תפריט תזונה נכונה לילדים, מרים שביט

תן ציון למאמר זה

5.00