מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | טיפולים ברפואה משלימה | מוסיקה – ריפוי, אהבה והמתקת הכאב

מוסיקה – ריפוי, אהבה והמתקת הכאב

מוסיקה – ריפוי, אהבה והמתקת הכאב מוסיקה – ריפוי, אהבה והמתקת הכאב

רטט קולי כבר היה הדרך לחוות את האנרגיה של היקום, במשך רוב ההיסטוריה של האנושות. כאשר התהודות של הגופים הפיזיים והרוחניים שלנו הם מחוץ להרמוניה זה יכול לגרום למחלה.כל דבר ביקום הוא במצב מתמיד של רטט, כולל הגוף שלנו. קול הוא רטט שניתן לתרגם על ידי המבנה העדין של האוזן הפנימית שלנו, אבל זה יותר מסתם קולטנים זעירים. זה חלק של הספקטרום של תנודות האנרגיה שמשפיע לנו על המימד הנפשי, פיזי, ורוחני.

מזמנים קדמונים השמאנים זיהו והכירו את כוחו של הצליל כאשר הם התחילו להשתמש במזמורים ובתיפוף לרפא אנשים. במצרים העתיקה, יוון, הודו, השימוש בקול ובמוסיקה לריפוי היו מדע קדוש מפותח.
רטט קולי כבר היה הדרך לחוות את האנרגיה של היקום, במשך רוב ההיסטוריה של האנושות. כאשר התהודות של הגופים הפיזיים  והרוחניים שלנו הם מחוץ להרמוניה זה יכול לגרום למחלה. ריפוי סאונד מעסה בעדינות את המולקולות חזרה אל המקומות הנכונים, משחרר חסימות, משחזר, משקם ומשיב את ההרמוניה לאיתנה.

שיטות ריפוי עתיקות כגון רפואה סינית, הודית איורוודה, משייכות תוים מוסיקלים ספציפים עם מערכות אנרגיה סמויות ועדינות של הגוף, כמו ביוגה, תוים מסוימים של מוסיקה מקבילים אל כל שבע הצ'אקרות. בטיבט, הנזירים כבר מזמן עושים שימוש רב בפעמונים וקערות מעל ומסביב הגוף לכוון ולנקות את מרכזי האנרגיה. פעמונים, מזלגות כוונון וכלים אחרים שימשו כדי לרפא, לא רק את הגוף אלא גם את האנרגיה בחדר.

בידיעה שבצליל יש את הכוח לרפא, אנו צריכים גם לנסות לזכור שיש צלילים הנשמעים בחיים המודרניים שיכולה להיות להם השפעה  שלילית. שאון הכרך הצורם, רעשים דיסהרמונים, צעקות...בחירת שיחה על מריבה עשויה לעזור לנו לשמור על מצב של שיווי משקל, נשתדל ככל האפשר להקיף את עצמנו בצלילים הנעימים לנו, מרגיעים אותנו וממלאים אותנו באנרגיה, אהבה עצמית, לזולת ולחיים. בחפשנו את הצלילים המרגיעים להקיף אותנו, אנו יכולים לעשות יותר ליצירת מזור עבור הרעש של העולם ולבצע מעשה של ריפוי עצמי שמחבר אותנו עם התנודות הבסיסיות ביותר של היקום.

הרבי נחמן מברסלב נותן לנו דרשה מלאת תוכן ועומק על מקורה של המוסיקה (נגינה) והשפעתה בעולמנו. בתורה מס' מ"ב בליקוטי מוהר"ן: בפסוק: " וירא בצר להם בשמעו את רינתם וכו" (תהלים קו) , השם רואה את צרתם של עמו כששומע את רינתם, שירתם. "הנה על-ידי הנגינה נמתקין הדינין." : יש בכוח הנגינה להמתיק את הדינים. אותם המקומות בהם על האדם לסבול ולחוות כאב אולי חווה סבל, עצב או תסכול על מנת לעשות תיקון ושינוי בדרכיו ולהפוך לישות זכה וטהורה יותר - ניתנים להמתקה, להנחתת מידת הסבל על ידי הנגינה (או ההלחנה).

"וקול הנגינה הם תלת גונין דקשת, שיש בקול אש, מים, רוח, שהם שלשה אבות, שהאבות הם שלשה גונין נהירין, שבהם וראיתיה לזכר וכו." והנה נאמר לנו שקול הנגינה הם כשלושת גווני הקשת שהם כנגד אש, מים,  רוח (לא אדמה, כלומר לא היסוד הגשמי) וכנגד שלושת האבות שהם הערוצים, הספירות דרכן מגיעה השכינה  לקיומנו. והנגינה היא כמו הקשת בענן, שהיא מזכירה לשם את הברית אשר חתם - " וְהָיְתָה הַקֶּשֶׁת, בֶּעָנָן; וּרְאִיתִיהָ, לִזְכֹּר בְּרִית עוֹלָם, בֵין
אֱלֹהִים, וּבֵין כָּל-נֶפֶשׁ חַיָּה בְּכָל-בָּשָׂר אֲשֶׁר עַל-הָאָרֶץ" (בראשית ט' נ"ח)

זה הרי ידוע שבזמן מכאוב פונה המוסיקאי למוסיקה שלו כדי למצוא מזור ורפוי לאותו סבל שהוא חש.היצירות הגדולות ביותר של גדולי המלחינים נכתבו ממקומות אלו, בדיוק כשם שרבי נחמן מציין. ביסוס לכך ניתן למצוא בדבריו של בטהובן בהן הוא טוען כי אמנותו היא זו שגרמה לו למזור ומנעה  ממנו לשים קץ לחייו עם כל הסבל והכאב שבהם.

.. צ'יקובסקי שסבל מהתקפי דיכאון קשים כתב כך: "למען האמת, אלמלא המוסיקה יש סיבות להשתגע" (כמוזכר אצל סטור, 1992, עמ' 108)

כאשר אנו מקשיבים למוסיקה, אנו נפתחים לאהבה, משתחררים, פותחים את עצמנו למגע, מתחברים עם הגוף והנפש, משתחררים ממגבלות, מדיכוי, חווים העצמה, תשוקה, חיבור אלוהי, אהבה, אירוטיקה, ממריאים למחוזות נכספים, חווים אושר, עידוד, אמון בעצמנו ובחיים, מתפייסים,מאותגרים,"רואים" את עצמנו בזרועות הנאהב/ת... מוסיקה במהותה היא דמיון מודרך באמצעות השראה קולית, רטט הפועל על הגוף והרגשות, מדיטציה, חופש, התעלות, התחברות אל ויברציות שהנפש משתוקקת אליהן, ריפוי, החייאה מתוך משבר אל העצמה, מתן חירות לנפש להתרומם אל מחוז חפצה...

ליצירת קשר ופרטים נוספים על בת שבע דור

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


1183 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

דמיון מודרך, צאקרות, ריפוי בצלילים, שיטות טיפול, אנרגיה, מרכזי אנרגיה, איורוודה, שחרור חסימות, גוף ונפש, רטט קולי, ריפוי בעיסוק, ריפוי בעיסוק אוניברסיטת תל אביב, ריפוי בעיסוק ילדים, ריפוי בעיסוק לילדים, ריפוי בעיסוק לימודים, ריפוי בעיסוק מכללות, ריפוי בעיסוק תנאי קבלה, לימודי ריפוי בעיסוק, עמותת, ריפוי בעיסוק, פורום ריפוי בעיסוק, לימודי ריפוי בעיסוק, עמותת ריפוי בעיסוק, פורום ריפוי בעיסוק, בת שבע דור

תן ציון למאמר זה

3.67