מדורי תוכן

ראשי | מיסטיקה | נומרולוגיה | נומרולוגיה על פי פיתגורס

נומרולוגיה על פי פיתגורס

נומרולוגיה על פי פיתגורס נומרולוגיה על פי פיתגורס

כבר בזמן העתיק שימשה תורת המספרים כלי בידי אנשי רוח ומהנדסים שניסו להבין את העולם ואת אופי האדם.הפילוסוף היווני פיתגורס נחשב לאבי הנומרולוגיה. שיטת החישוב שהמציא, "ריבוע פיתגורס", משמשת נומרולוגים לבירור היעוד בחיים הקודמים ובחיים הנוכחיים, על פי תאריך הלידה.

כבר בזמן העתיק שימשה תורת המספרים כלי בידי אנשי רוח ומהנדסים שניסו להבין את העולם ואת אופי האדם. התגלה כי בתאריך הלידה צפונים תהליכים גורליים שצפויים לאדם, והתהוות אופיו. 

את תורת הנומרולוגיה פיתח הפילוסוף היווני הידוע פיתגורס. התורה שפיתח התמקדה במספרים מ-1 ל-9, והיא השפיעה רבות גם על  הנומרולוגיה של ימינו. 
על פי תורת הנומרולוגיה המספרים הם אנרגיה, המכילה את הפוטנציאל שגלום בנו, תכונות האופי שלנו ועתידנו. כל מספר מושפע מהאנרגיות של המספרים שסמוכים לו, לכן אם למשל נולדת ב-2 במאי, תושפע גם מהתאריכים 3 במאי ו-4 במאי. לכל אלמנט בתאריך הלידה שלך משמעות והשפעה על חייך: ליום הלידה, לחודש ולשנה.

הריבועים המיוחסים לפיתגורס מייצגים 9 מאפייני אופי וקארמה, אותם פיתחת בחיים קודמים, והם מסודרים בצורה של: 
9 6 3
8 5 2
7 4 1
 
כאשר מספרים בתאריך הלידה או בשם מתחברים ליצירת שורות, עמודות או אלכסונים, נוצרת הרמוניה ועוצמה. כאשר הם חסרים או מודגשים (כלומר, מופיעים יותר מפעם אחת בתאריך הלידה), הרי שנוצרת בעיה או פוטנציאל העומד לפנינו בחיים אלו, במיוחד אם מספרים אלו מופיעים אחר כך כמספרי גורל, או שם פרטי, או אות ראשונה בשם. 

פיתגורס מדבר על 9 מאפיינים או מבחנים אשר עלינו לעבור בכל גלגול חיים, עד אשר נקבל ריבוע מאוזן, אשר מכיל את כל המספרים, ואין בו אף מספר שהוא דומיננטי יותר מן השני. על מנת שמספר יהיה מאוזן והרמוני, הוא חייב לתת מהאנרגיות שלו לשורה, עמודה או אלכסון על מנת ליצור שלמות. לעומת זאת, מספר יהיה דומיננטי אם הוא מופיע יותר מפעמיים או שהוא לגמרי מבודד. כלומר, רק 1 או 3 או 7 או 9 יכולים להיות מבודדים. 

כאשר מספר חסר, לעומת זאת, הוא עלול לפעול עלינו ללא שליטה ובצורה תת-הכרתית. אם הוא חסר במספר הגורל, נחוש שהגורל מושך אותנו אל המספר הזה. אם הוא חסר במספר בשם פרטי, נחוש בחסרונו באופן יותר אישי. אם הוא חסר כמספר תנועה, תהיה לנו אליו כמיהה תת-הכרתית, אשר עלולה להתעורר בגיל יותר מאוחר, או שנהיה חייבים להוכיח בו את עצמנו אם הוא מופיע כמספר שם מלא, או עיצור או אפילו יום לידה. כל המושגים הללו יובהרו בהרחבה מאוחר יותר. 
פיתגורס חילק את הדיאגרמה לשורות, עמודות ואלכסונים, כאשר כל אחד מהם מבטא תכונה/פוטנציאל/בעיה שנמצאת אצל האדם.

העמודות: 
קווי העמודות מראים את הדגש על חיי העצמי, החברה, השאיפות מעבר, עוצמת הרוחניות וניצול הפוטנציאל. 
העמודה 1 2 3 - מייצגת את הקו הפיזי - של הכאן והעכשיו.
העמודה 4 5 6 - מייצגת את הקו של תפיסת המציאות וההתאמה לסביבה.
העמודה 7 8 9 - מייצגת את הקו של הרוחניות - האגו ומה שיש מעבר לו. 

הקווים האופקיים: 
הקווים הללו מייצגים יותר את ההסתגלות, הזרימה והמחויבויות אשר הנשמה לקחה על עצמה בגלגול זה ובגלגולים אחרים. כלומר, בעוד העמודות הראו את הדגש על חיי העצמי, החברה, או השאיפות מעבר, הרי שהשורות מראות יותר את האינטרקציה שלנו עם החיים. זה מתחיל החל מהשורה 369 - שורה של זרימה רגשית והרמוניה, זה עובר לשורה 258 - שורה של עבודה והשקעה עצמית, ולכן היא שורה של הישגיות וביטוי עצמי, וזה נגמר בשורה 147 - בעלת המספרים הכי מנוגדים שיש בנומרולוגיה. משום כך, יש בשורה זו תחושה של מגבלות עולם החומר דווקא. 
1 4 7 - הקו של מגבלות עולם החומר, וההתמודדות עם קשיים.
2 5 8 - קו הביטוי העצמי וההכרח לפעול.
3 6 9 - קו היצירתיות והרגש. 

האלכסונים: 
הקו האלכסוני של 1 5 9 - התקשורת מן הייחודי אל הרוחני. 
בקו זה, המופיע בצורה של אלכסון המספרים 1 5 9 מראה שאתם מבטאים עצמכם ברמות שונות של תיקשורת עם העולם הזה ועם העולם שמעבר. 1 הוא מודעות עצמית וזהות עצמית. במספר 5 אתם מנסים ליצור קומוניקציה ערנית עם הסביבה, עם העולם של הכאן והעכשיו, ואילו ב - 9 אתם כבר מחפשים את הדברים אשר מעבר. לכן, זהו קו חשוב של תפיסה מנטלית ושל תקשורת. 
הקו האלכסוני 3 5 7 - קו האפקטיביות, היעילות והחיפוש אחר האמת. 
קו זה מורכב יותר מהקו של 1 5 9. הוא קו קשה ומפוכח. יש בו התנסות רגשית, שכלית וביקורתית, אשר חברו להם יחדיו. זאת משום שהוא מאחד מספרים אשר יוצרים אתגר ביניהם. ה 3 - הינו מאוד חוויתי, עכשווי, רוצה פינוק וחי את ההווה. ה - 5 נותן מכה של התפכחות, ואכזבות אשר הוא סופג דרך השכל. ואז, אנו מגיעים ל - 7 שהוא הגבולות שלי, וחשבון הנפש. 

דוגמא:
ניקח לדוגמא אדם שתאריך הלידה שלו הוא: 01.05.1969
9 6 3
8 5 2
7 4 1
אנו רואים כי תאריך הלידה שלו מייצר אלכסון 1-5-9 וכי הספרה 6 מופיעה פעמיים ולכן היא מודגשת.
אלכסון 1-5-9 מראה כי אדם זה ניחן ביכולת תקשורת טובה מאוד, יכולת רוחנית גבוהה וכמו כן יכולת לעזור לאנשים באמצעות תקשור. כיוון שהספרה 6 מודגשת, נתמקד גם בה.

6 הוא האוקטבה היותר גבוהה של 2. גם הוא בדומה ל -2 זקוק לפידבק, אבל ה -2 עושה זאת יותר מתוך תחושת חסר, ואילו ה-6 מתוך שלמות עם עצמו. כלומר, האהבה שלו היא יותר בוגרת ומתחשבת.

ה - 6 קשור להרמוניה, שלווה וסימפטיה, וזה מה שהוא רוצה לחוש בכל מישורי החיים שלו - במישור הזוגי, המשפחתי וגם במישור החברתי. הוא מספר של מחשבה מופשטת מצד אחד, אבל גם מעשית מהצד השני, ולכן הוא מסוגל להביא לידי ביטוי תיאוריות שונות. 6 הוא מספר של שביעות רצון, אבל במובן מאד מצומצם של המילה. הוא יודע שהדרך ארוכה, ויש עוד הרבה לעשות, כי הוא יודע להשלים עם דברים, עם המציאות אותה הוא רואה כפי שהיא. לכן, האיזון הזה מקנה לו שביעות רצון רציונלית. הוא יודע שהחיים הם שלב אחרי שלב, ושבכל רגע צריכה להיות הרמוניה, עד כמה שאפשר. הוא חי באיזון והתחשבות, ולכן גם חששן ודאגן. הוא בודק כל דבר בקשר לעצמו, אבל גם כמה אחרים יכולים ליהנות ממנו. הוא סובל בכל פעם שהוא פוגע בשלווה ובהרמוניה. הוא כל הזמן בודק דברים דרך זכוכית מגדלת. 6 בעודף יהיה לכן אידיאליסט וביקורתי. מאחר שהחיים עצמם קשורים לחוסר שלמות, הוא עלול להיות אידיאליסט ללא מוצא.

ניתוח אישי:
על מנת לבצע ניתוח אישי, עלינו לבדוק את תאריך הלידה על פני דיאגרמת המספרים של פיתגורס, ולראות את התמונה הכוללת של השורות, העמודות והאלכסונים הנוצרים. לאחר מכן, ניתן לגשת לניתוח עצמו.

באהבה.
ליצירת קשר ופרטים נוספים על גילה בויום

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


2012 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

נומרולוגיה, תורת המספרים, התאמה נומרולוגית, ניתוח נומרולוגי, אבחון נומרולוגי, פיתגורס, נומרולוגים, גילה בויום, אסטרולוגיה ונומרולוגיה, בחירת שם לפי נומרולוגיה, בחירת שם לתינוק נומרולוגיה, התאמה זוגית לפי נומרולוגיה, התאמה זוגית לפי תאריך לידה, התאמה זוגית לפי תאריך לידה, התאמה זוגית לפי תאריכי לידה, התאמה זוגית לפי תאריכי לידה, התאמה זוגית נומרולוגית, התאמה זוגית על פי תאריך לידה, התאמה לפי תאריך לידה, התאמה נומרולוגית בין בני זוג, התאמת זוגיות לפי תאריך לידה

תן ציון למאמר זה

5.00