מדורי תוכן

ראשי | רוחניות | אהבה רוחנית | מערכות היחסים בעידן החדש - להאמין באמת שלי

מערכות היחסים בעידן החדש - להאמין באמת שלי

מערכות היחסים בעידן החדש - להאמין באמת שלי מערכות היחסים בעידן החדש - להאמין באמת שלי

במאמר זה אתן דגש למערכות יחסים זוגיות, אולם השינויים המתרחשים הם בכל סוגי הקשרים בחיים. נושא זה מתחיל להשתנות בתקופה האחרונה ככל שנושא המודעות וההתפתחות האישית תופס תאוצהשל נפרדות, של אגו ששולט, של ביקורת ופחדים לשלב חדש של אחדות, פתיחות, ידיעת הלב ושאיפה להרמוניה. ככל שנתקדם בתהליכי המודעות האישיים, כך נוכל להגיע לקשרים משמעותיים יותר עם פחות טלטלות מיותרות והלמידה אכן תוכל להתבצע על דרך הקלות.

רובנו נמצאים בשלב ההפנמה או התחלת ראיית האמת ובשלב זה הפחד נכנס לו לתמונה. פחד משתק מפני הלא ידוע, מפני הלבד, מפני השינוי. פחד שרבים מאתנו נכנעים לו ובמשך שנים נשארים משותקים, תקועים ומפוחדים. כל עוד הפחד שולט בבחירות שלנו והוא הגורם המניע להחלטות שלנו, הוא יתחיל להתממש בחיים. שימו לב לא לתת לפחד כוח, לבחון אותו ואם אתם מזהים שזהו פחד שעוצר אתכם, פוגע בכם או תוקע את החיים שלכם, הסכימו לתת לו יד ולצעוד יחד עמו דרך המחסום שהוא מייצג.

חשוב ביותר להתייחס ברצינות לקשרים שנמצאים אתם בתוכם ולא לפעול מתוך פזיזות וקלות הדעת ולסיימם. חשוב להבין שאם השיעורים מול אותו בן/בת זוג לא הסתיימו, תזמנו לחייכם בפעם הבאה שיעור זהה. כל עוד קיים בכם רגש נמוך מול בן הזוג, כגון: כעס, עלבון, עצב, תסכול ועוד קיימים עדיין שיעורים שלא נלמדו - יש למצוא את ה"כפתור" שמקומות אלו לוחצים עליו בתוככם ולנטרל אותו.

למעשה, רק כשמגיעים לרמת אדישות מול אותו בן זוג, אחרי שמבחינתכם עשיתם הכול בכדי להציל את הקשר, זהו הזמן להודות שהניצוץ כבה וקשר זה סיים את יעודו בחייכם. זהו שלב לא פשוט כלל ומצריך הרבה משאבי נפש להגיע להכרה זו, שאיני אוהב יותר את בן הזוג שלי. ברגע שתסכימו להכיר באומץ בכך ולא מתוך אגו שנפגע, רצון לנקמה, או מהמקום של להוכיח את צדקתכם, אלא ממקום עמוק בתוככם אשר מבין שהקשר סיים את מטרתו בחייכם ואכן הגיע הזמן לנוע קדימה לשלב הבא.

אמנם שלב ההיפרדות אינו פשוט הוא וכולל שלב של אובדן וקושי. ככל שתהיו שלמים יותר עם הנושא כך יתבצע הוא ביתר קלות לכל הסובבים אתכם. רבים מאד נופלים בשלב זה לאגו, לכוחניות, לנקמה, לסבל ובכך הופכים תהליך זה לטראומטי לכל הנוגעים בדבר. זה לא מחוייב המציאות, יש לכם בחירה לעשות זאת ממקום אחר. חשוב לקבל תמיכה מקצועית אשר תראה לכם את הלמידות בדרך ותוביל אתכם לפעול מעבר לאגו. זהו שלב מכריע בחיים שישפיע על כל חייכם, בעיקר אם מעורבים ילדים בתמונה. עליכם להבין שבמצב זה, לא באמת מתגרשים אתם מבן הזוג אלא יוצרים עימו מערכת יחסים מסוג שונה ממה שהיה קודם לכן. ככל שמערכת זו תהיה ממקום בריא יותר ופתוח - כך הקלות תהיה חלק מחייכם והתהליך יזרום ממקום תומך ומקדם.

כל אחד ואחד מכם בהתאם לאופן בו תבחרו לפעול, ללמידה שתתבצע ולהתפתחות שלכם, יוכל לבחור באפשרויות מוצלחות יותר ולהכניס אושר ושמחה לחייכם. זה אפשרי וראויים אתם להיות בקשר מכבד, שמקבל אתכם כפי שאתם, שרואה אתכם, שנוכח ואוהב. הסכימו להיות נוכחים, להסתכל לאמת בעיניים ולפעול מתוך מקום זה בנחישות ואומץ. מגיע לכם להיות מאושרים בחיים אלו, לתת לילדיכם חוויה של אהבה אמיתית ותקשורת בריאה, זה אפשרי!

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


3185 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

אהבה רוחנית, מערכת יחסים, גלית בר יוסף, מערכת יחסים זוגית, להאמין באמת שלי, שקר, מערכות היחסים בעידן החדש

תן ציון למאמר זה

0